23.08.2023 Ettevõtte juriidilise vormi valik

23.08.2023 Ettevõtte juriidilise vormi valik

Kas Sa tead seda tunnet, et tahaks kangesti ettevõtjaks hakata? Tahaks olla oma aja peremees ja töötada siis, kui selleks tuju on.  Ja puhata siis, kui tarvis, mitte siis, kui ülemuse poolt koostatud puhkusegraafik ette näeb. Ja teenida raha just nii palju, kui meeldib…

Väga hea! Siis pole muud, kui tulebki olla ettevõtlik ja alustada. Aga millises juriidilises vormis seda teha tasuks? Kas äkki FIE-na? Või peaks pigem OÜ asutama? Või on selle idee realiseerimiseks sobivam hoopiski MTÜ? Ja mis loomad on täisühing ja usaldusühing? Või äkki on alustuseks paslik hoopiski avada mõnus ja turvaline ettevõtluskonto?

Kui ka Sulle tundub, et on viimane aeg teha kaalutletud otsus ning hakata elama iseseisvat elu õnneliku ettevõtjana, siis on see koolitus just õige koht sellega alustamiseks.

Aeg: 23.08.2023

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: kõik praegused ja tulevased ettevõtjad

Koolituse tulemusena:

 • tead, millised on võimalikud ettevõtte juriidilised vormid

 • oskad analüüsida erinevate ettevõtluse vormide sobivust oma äriidee jaoks

 • tunned ettevõtte asutamise protseduure

Metoodika

Koolitus sisaldab õigusnormide analüüse, näiteid nende rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
 • 7 kriitilist otsust ettevõtte vormi valikul
 • ettevõtluskonto
 • FIE
 • täisühing ja usaldusühing
11:30 – 11:45 Paus
11:45 – 13:15
 • osaühing
 • aktsiaselts
 • tulundusühistu
 • mittetulundusühing

Koolitaja

Kaidi Holm on Ekskursioonibüroo OÜ juhataja, juhtiv koolitaja ja nõustaja. Kaidil on nii pedagoogiline (Jyväskylän Opettajakorkeakoulu) kui ka õigusalane (Tartu Ülikool) kõrgharidus ja põhjalikud kvaliteedijuhtimise alased teadmised (Tallinna Tehnikaülikool) ning üle 20-aastane kogemus juhtorganite liikmete jõustamisel.

Kaidi Holm

Koolituse hind

Koolituse hind on 159 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

 

Õppijad räägivad

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Kirjeldus…

Event FAQs

Kas juttu tuleb ka maksudest ja ravikindlustusest, kui oled näiteks FIE või OÜ juhatuse liige?

Tuleb küll, kohe esimese asjana vaatame üle 7 kriitilist otsust ettevõtte vormi valikul ja see on üks neist teemadest. Rehkendame kokku, kes ja kui palju peab maksma sotsiaalmaksu, et ravikindlustus oleks olemas.


Samuti uurime seda, kui suur peaks olema igakuine sissetulek, et ettevõtluskonto omanikul oleks samuti ravikindlustus.

Kas me peale koolitust tunnistused saame?

Kuna koolitusel ei toimu osalejate teadmiste kontrolli ja me ei tea, kas õppekavas märgitud õpiväljundid on saavutatud, siis tunnistusi ei jagata. Küll aga saame koolituse täismahus läbinud õppijatele väljastada tõendi. Selleks tuleb edastada oma tõendisoov aadressile info@ekskursioonibyroo.ee koos infoga, mis kuupäeval ja millisel koolitusel osalesite.

Kohtade arv: 0 (0 vaba kohta)
Lisa kalendrisse
Go to Top